logotyp

Rok 2020/2021

Zahájení školního roku 2020/2021 (září 2020)

Zahájení školního roku 2020/2021 (září 2020)Do nového školního roku 2020/2021, ať už bude jakýkoliv, jsme se vrhli s odvahou, s nadějí, s myšlenkou na pospolitost a tolik důležitou soudržnost. Vítáme mezi sebou pět prvňáčků a přejeme jim bezproblémové vykročení do školních dní.

FOTO ZDE

Projektový den Adventní ladění 2. 12. 2020

Projektový den Adventní ladění 2. 12. 2020 Dne 2. 12. 2020 proběhl v naší třídě Projektový den zvaný Adventní ladění.Během dopoledne jsme si společně vyzdobili vánočními motivy celou místnost (včetně stropu, piana a dveří), vyrobili jsme si ...

Projektový den Zima se zvířátky 7. 12. 2020

Projektový den Zima se zvířátky 7. 12. 2020 Projektový den jsme začali ráno zpěvem s kytarou - písničky tematicky o zvířatech - Vlaštovka, Orangutan, Malé kotě, Tři bílé vrány, Hlídač krav, Ezop a mravenec, Pásli ovce valaši.Při ranní ...

Projektový den Vánoční příběh 8. 12. 2020

Projektový den Vánoční příběh 8. 12. 2020 Dne 8. 12. 2020 probíhal v naší škole Projektový den, který byl tematicky zaměřen na vánoční neboli biblický příběh o narození Ježíška a na celé nastávající sváteční období. Na návštěvu  k nám ...

Den pečujících 2. 10. 2020

Den pečujících 2. 10. 2020Milou sladkou pozornost pro každého příchozího rodiče, asistenta, pana řidiče čí kolegu a kolegyni připravila ráno 2. 10. 2020 sociální pracovnice Integračního centra Zahrada Pavla Pospíšilová u vstupních dveří do budovy. A co že jsme si tento den připomínali? Přeci Den pečujících a Den andělů strážných, tedy den, který nemůžeme v našich institucích jen tak přejít bez povšimnutí. Péče o druhého člověka zaslouží velké poděkování. 

FOTO ZDE

Mikuláš 2020 (4. 12. 2020)

Mikuláš 2020 (4. 12. 2020) To bylo dneska překvapení!Přišli jsme do školy a ta byla andělská.Všude světýlka, ozdobený stromeček a  ta hudba... No krása.A aby toho překvapení nebylo málo, během našeho mikulášského tvoření ...

Pololetní vysvědčení koronaviru navzdory 28. 1. 2021

Pololetní vysvědčení koronaviru navzdory 28. 1. 2021S ohledem na skutečnost, že speciální školy i v době  covidové vyučují žáky prezenčně, rozdávalo se v Zahrádce ve čtvrtek 28. ledna 2021 pololetní vysvědčení "z ruky do ruky". I když máme program "chudší" o některé oblíbené vzdělávací aktivity, přesto bylo co hodnotit.  Vysvědčení zachytilo všechno, co se během prvního pololetí podařilo a pochvalami se nešetřilo. Do druhé části roku můžeme vyběhnout s radostí jako do čerstvě napadaného sněhu na zahradě.

FOTO ZDE

Netradiční online masopust 16. 2. 2021

Netradiční online masopust 16. 2. 2021

Dne 16. 2. 2021 jsme uspořádali historicky první online oslavu masopustu. Akce se zúčastnili téměř všichni. V pokojích se s radostí a zápalem několik dní předem vyráběly nejrůznější tradiční i netradiční masky jako např. princové a princezny, ptáci, netopýři, medvědi, dokonce i Adamsova rodina, žabí král se sluneční královnou aj. Fotografie byly následně vystaveny v podobě koláže, kterou jsme umístili ve vestibulu, aby si ji mohli prohlédnout i rodiče. Další částí veselice bylo online propojení jednotlivých tříd. Každá skupinka na svém pokoji zpívala, tancovala a přes monitor počítače sledovala kamarády v sousedních místnostech. Všichni účastníci byli odměněni vynikající koblihou. Originální oslava se vydařila a velmi nás potěšila.

FOTO ZDE
Projektový den Vesele do školy, vesele do knihovny 29. 4. 2021

Projektový den Vesele do školy, vesele do knihovny 29. 4. 2021

Projektový den „Vesele do školy, vesele do knihovny“ jsme naplánovali společně s paní Berenikou Haladovou, která pracuje jako knihovnice v Městské knihovně v Praze, a je odbornicí na dětskou literaturu. Naším cílem bylo seznámení žáků s různými druhy knih a současnou speciální knižní nabídkou pro děti a dospívající.  Dalším záměrem pedagogů bylo zvýšení motivace pro práci s knihami. Celé dopoledne probíhalo v příjemné atmosféře. Všichni žáci bez rozdílu byli nadšeni především ze zvukových knih ovládaných tužkou nebo tlačítky, které po stisknutí vydaly určitý zvuk. Knihy byly poutavé, např. speciální tužka začala vyprávět děj pohádky či příběhu, pokud se čtenář dotknul konkrétního obrázku v knize. Knihy V lese a Na savaně se daly pro vydání zvuku ovládat tlačítky – po zmáčknutí kniha vydala odpovídající zvuk, např. šumění lesa, větru, deště, zvířat.  Žáky se zrakovým postižením zaujaly zejména hmatové knihy, jako např. Poznávej dotykem - o mořském světě a o domácích zvířatech na venkově. Všechny děti nás neuvěřitelně překvapily a potěšily - knihy pro ně byly ohromnou motivací, jejich pozornost po celou dobu byla téměř bezbřehá, nálada výborná a zájem opravdu veliký. Už se těšíme, až se do knihovny s celou třídou vypravíme.

FOTO ZDE

VIDEO ZDE


Čarodějnice 29. 4. 2021

Čarodějnice 29. 4. 2021Dne 29. dubna 2021 jsme na neobyčejném (imaginárním) ohni, vytvořeném z ventilátoru a barevných krepových papírů, upálili ošklivou čarodějnici a tím konečně skoncovali se zimou. Samozřejmě, že nechyběly správně opečené buřtíky. Děti se fotografovaly v čarodějnických převlecích, ochutnaly čarodějné byliny z naší zahrádky a domů si odnesly čarodějnické vysvědčení. Všichni jsme si celé dopoledne pořádně užili, ale přeci jen - opravdový ohýnek by byl lepší. Už teď se těšíme na příští rok.

FOTO ZDE

Hurá na prázdniny (1. 7. 2021)

Hurá na prázdniny (1. 7. 2021)Prý je na nás z větve stromu hezký pohled, říká paní ředitelka Dagmar Rosecká. Závěrečné ukončení školního roku a rozdávání vysvědčení bylo opět netradiční, okrášlené darovanými růžemi. Loučení s našimi absolventy bylo dojemné. Ale už to tak v životě bývá. Něco končí, něco jiného zase začíná. Přejeme všem krásné léto a hodně zdraví. 

FOTO ZDE
Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
English
ZŠ Zahrádka

Created by © 2014 -2024 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy