logotyp

Rok 2016/2017

Zahajovací ceremoniál

Zahajovací ceremoniálVážení přátelé, milí hosté, jsme rádi, že jste tu s námi. Vítáme vás na slavnostním zahájení filmového festivalu s neobvyklým názvem Karlovy Žižkov 2016/2017! S napětím budeme sledovat jednotlivé tvůrčí skupiny, které pro nás natáčejí originální díla nejrůznějších žánrů. Na výsledky jejich práce jsme velmi zvědaví už teď, ale ve skutečnosti si na ně musíme přesně deset měsíců počkat... Přejeme všem mnoho úspěchů v novém školním roce, hodně trpělivosti, pohodu při týmové práci a hlavně nekonečné množství krásných scén.
září 2016
FOTO ZDE

Mikulášské překvapení 2016

Mikulášské překvapení 2016

V pondělí 5. prosince se všechny děti těší na návštěvu svatého Mikuláše. K nám sice nedorazil osobně, ale poslal anděla jako svého zástupce. Na každého, kdo ráno dorazil do školy,  čekala dvě překvapení. Přede dveřmi bylo nejprve čertovské uvítání, u kterého nechyběl ohýnek a pekelné topinky, uvnitř budovy pak proběhlo setkání s něžným andělem, který z každého příchozího smetl i to sebemenší smítko, aby nám bylo celý rok o něco lehčeji…  

FOTO ZDE


Tvoření s hlínou

Tvoření s hlínouOpět se uskutečnilo naše společné předvánoční tvoření s hlínou, které vedla paní Šimková. V příjemné atmosféře si každý vyrobil něco pro potěšení své i svých blízkých. Všichni byli moc šikovní, obzvláště naše Paulinka, Editka i Davídek se s maminkami úspěšně činili. A tak za chvilku byl stůl plný andílků, zvonečků, stromečků a svícínků. Bylo to moc fajn odpoledne a děkujeme.
prosinec 2016
FOTO ZDEPololetní vysvědčení na pláži

Pololetní vysvědčení na plážiChvilinka na pláži s koktejlem a s promítáním Míšových fotek z výletu k moři ozvláštnila rozdávání pololetního vysvědčení.
Bylo to moc prima!
31. 1. 2017
FOTO ZDE

Nominace na cenu APLAUS 2017

Nominace na cenu APLAUS 2017

Každoročně slavíme 2. dubna Světový den porozumění autismu a podporujeme kampaň Porozumět autismu. Národní ústav pro autismus při této příležitosti také vyhlašuje soutěž o ceny APLAUS, a to v kategoriích jednotlivec, osoba s PAS a instituce. A právě do této posledně jmenované byla Základní škola Zahrádka maminkou jednoho našeho žáka nominována.

Slavnostní večer se konal 3. dubna 2017 v Atriu Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Vzhledem k tomu, že se o nominaci zasloužil celý tým, zúčastnili se této události jak zástupci školy, tak i Integračního centra Zahrada – pěkný večer si užili ředitelka Mgr. Dagmar Rosecká a speciální pedagožky Mgr. Tereza Šafránková a Mgr. Marie Širůčková,  jako doprovod Bc. Gabriela Šantinová, DiS., Jan Kroupa, DiS., a v neposlední řadě paní Mgr. Hana Kubíková.

Za nominaci velmi upřímně děkujeme a vážíme si jí! 

FOTO ZDE


Vernisáž výstavy Světlo mého života 26. 4. 2017

Vernisáž výstavy Světlo mého života 26. 4. 2017
Světlo mého života 
26. dubna 2017

Již po několikáté jsme s našimi žáky v rámci výtvarné výchovy zdobili svícínky na vernisáž výstavy s názvem Světlo mého života. Na této výstavě se prezentují nejlepší fotografické práce dětských pacientů z Kliniky hematologie a onkologie Fakultní nemocnice v Motole. Tuto zajímavou aktivitu vedou pracovníci Klubu Interaktivního domu, dlouholetým patronem je pan profesor Jindřich Štreit. Slavnostní vernisáž se tentokrát konala v honosných prostorách Flagship Store PRECIOSA v Rytířské ulici na Praze 1. Naše svícínky se rozzářily všemi barvami při tradičním "rituálu světla" a každý host si jej směl odnést na památku. 

FOTO ZDE


Dopravní happening

Dopravní happening

Vážení přátelé, podle zvuku a blikajícího majáčku na policejním autě jste jistě poznali, že situace je vážná, doufejme však, že nikoliv kritická. Každý z nás se někdy stává účastníkem silničního provozu. Prosím, můžeme o tom diskutovat, můžeme s tím i nesouhlasit, ale to je asi tak všechno, co proti tomu můžeme dělat, abych použil slova klasika. Na tyto situace je však třeba být připraven a proto jsme pro vás na dnešní den vytvořili jakési malé dopravní hřiště a jsme velmi rádi, že nás navštívili i strážníci Městské policie (které zde tímto vítám) a že tuto naši akci zastřešují. Doufejme však, že nebude moc pršet, neboť na déšť není naše hřiště přizpůsobeno.

Co vás tedy čeká? Dle jednotlivých pokojů a stanoveného pořadí projedete jednou dopravní hřiště. Start je zde a pojedete dle dopravních značek kolem budovy přes vrátka na chodník a dál přes vrata na zahradu zpátky na toto místo. Každý pokoj dostane jeden řidičský průkaz symbolizovaný touto bankovkou. Je to pravých 5 tisíc Kč. Peníze jsou skutečně pravé dětské. Během vaší cesty hřištěm budete jezdit přes několik stanovišť, na kterých budete plnit různé úkoly formou dotazů apod. Na každém takovémto stanovišti vám bude z řidičského průkazu (tedy oné pětitisícovky) utržen určitý kus. Čím méně utrženo, tím lépe pro vás. Vyhrají ti, kteří budou mít nejdelší kus řidičáku, který pak budeme měřit. A máme na všechny stejný metr, jak můžete vidět. I když se však nedopustíte žádné chyby, stejně vám bude alespoň kousek utržen, protože to byste pak vyhráli všichni a tolik cen nemáme. Kdoví, jestli vůbec nějakou….

Během vaší jízdy je pochopitelně nutné, abyste dodržovali dopravní předpisy, čili dávali přednost v jízdě, nezapomínali na směrovky při odbočování, dodržovali rychlost, neshlukovali se s ostatními skupinkami. V případě, že dohoníte u nějakého stanoviště jiný pokoj, prosím vyčkejte, až dotyčný tým stanoviště opustí. Doufám, že jste ráno udělali ústní hygienu, bude totiž i dechová zkouška.

Ještě malá poznámka, ihned po startu na vás bude čekat kolegyně Petra se svým prý vtipným překvapením. Tak ji pak prosím pochvalte, ať má také nějakou radost - děkuji.

Dále pokoje, které se vrátí z jízdy, případně budou na jízdu čekat, můžou vyplnit tento čas tím, že si z obrázků nalepí a nakreslí koláž, kterou si pak můžou vzít na památku.

Pokud uděláte nějakou botu, tedy pokud vám někomu spadne bota (botička). tak můžete poprosit strážníky, aby vám ji pomohli nandat.

Až se zde všichni shromáždíme, tak bude prohlídka policejního auta, společné foto a vyhodnocení jízd.

Přejeme vám klidnou jízdu bez nehod!

Robert a spol.

FOTO ZDE

5. 5. 2017

Zahradní slavnost 7. 6. 2017 a oslava 20. narozenin Základní školy Zahrádka

Zahradní slavnost 7. 6. 2017 a oslava 20. narozenin Základní školy ZahrádkaLetošní zahradní slavnost se mimořádně vydařila. I nevyzpytatelné počasí se nakonec umoudřilo, takže jsme mohli dvacáté narozeniny naší školy náležitě oslavit. Na začátku všechny hosty přivítala paní ředitelka Dagmar Rosecká, krátce zavzpomínala na dobu, kdy byla škola oficiálně založená a popřála nám všem vše dobré do dalších školních let.
A pak už se rozběhl hlavní bod programu - módní přehlídka historických šatů z dílny maminky našeho bývalého žáka, paní Kláry Fischerové.  Zazněla fanfára, otevřely se dveře jurty a rázem mezi námi  byla spousta vznešených princezen, urozených princů, rozšafných mušketýrů a spanilých pážat... zkrátka, nádhera! Děti se nám předvedly v šatech z období gotiky, renesance, baroka či rokoka, každý model byl originální a propracovaný do detailu.
K tanci i poslechu hrála báječná skupina Jazz Elements. Celé odpoledne bylo velmi pestré a všichni se náležitě bavili (dílničky pro děti, fotografický ateliér, interaktivní herní desky, nebe bez mráčku, něco dobrého k snědku, čas a prostor jen tak si to tady užít...). Děkujeme všem, kteří na naši slavnost dorazili, atmosféra byla díky vám opravdu skvělá!

FOTO ZDE

Velikonoční dílna 2017

Velikonoční dílna 2017Velikonoční dílnička se uskutečnila opět pod vedením milé paní Šimkové.
Motýlci, ptáčci, zápichy i jeden Anděl či pec se objevily.
Moc prima strávený čas.

FOTO ZDE

Zakončení školního roku aneb konec filmového festivalu 2016/2017

Zakončení školního roku aneb konec filmového festivalu 2016/2017

Slavnostní ukončení školního roku 2016/2017

V pátek 30. 6. 2017 v dopoledních hodinách jsme se sešli, abychom ukončili jak školní rok, tak i celoroční filmový festival „Karlovy Žižkov“, který jsme v září neméně slavnostně zahájili.

Přestože se jednalo o komorní akci, uvítali jsme celou plejádu známých herců, a to i těch, kteří jsou z různých důvodů zdánlivě nedostupní. Na červeném koberci se tedy představily takové hvězdy, jako Meryl Streep (Mirka Tupá), Kate Winslet (Míša Fučíková), Josef Kemr (Ondřej Novák), Audrey Hepburn (Běla Bédi), Claudia Cardinal (Lenka Komendová), Louis de Funés (Tereza Šafránková), Barbara Streisand (Jana Trojánková) či Hello Kitty (Kateřina Želinová). Všichni přednesli krátkou zdravici, obdrželi ocenění festivalové poroty pro své týmy a pak nastal čas pozdravit se s každým účastníkem, potřást si s nimi pravicí a předat drobné dárky. Součástí akce bylo i rozloučení s odcházející klientkou Bárou a dvěma kolegyněmi z Integračního centra Zahrada – Alenkou Freundovou a Kateřinou Želinovou. Všechny potěšil bohatý raut, krásné počasí i dobrá nálada. Jménem festivalové poroty děkujeme všem, kteří přišli a podíleli se na výjimečné atmosféře celého dne.

FOTO ZDE


Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
English
ZŠ Zahrádka

Created by © 2014 -2024 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy