logotyp

Rok 2019/2020

Slavnostní zahájení školního roku 2019/2020 aneb... Přijďte k nám na návštěvu

Slavnostní zahájení školního roku 2019/2020 aneb... Přijďte k nám na návštěvu

S velkou radostí jsme se opět v září 2019 shledali. A protože jsme se na sebe těšili, inspirovalo nás to k tématu pro celý nový školní rok 2019/2020. Tento rok bude tedy ve znamení navštěvování a sdílení. Prohlédněte si naše živé obrazy… že máte chuť přijít na návštěvu? Stačí se domluvit a setkání zrealizovat. A co by to bylo za návštěvu, kdybyste nedostali čaj nebo kávu? Prosím, vyberte si ten pravý šálek...

FOTO ZDE


Den Dýně (říjen 2019)

Den Dýně (říjen 2019)Tak dlouho jsme se těšili, až nastal očekávaný Den D, totiž přesněji Den Dýně. Nakonec nám přálo i počasí, takže jsme se téměř celé dopoledne mohli bavit na terase a užívat podzimních barev a vůní. O legraci zde nebyla nouze. Ono zvládnout slalom se zahradnickým kolečkem, když vede cestou necestou, není jen tak. Na fotografiích, které jsme při akci pořídili, jsou k obdivování také naše slavnostní dýňové (d)outfity... škoda jen, že originální dýňové (d)okřiky se nedochovaly... Zachytili jsme pouze tento jeden, ale ten mluví za vše... Dnešní dýňování = dotyk dokonalosti!

FOTO ZDE


Svatomartinské setkání (listopad 2019)

Svatomartinské setkání (listopad 2019)Čekání na svatého Martina bylo veselé, plné dobrých nápadů a vtípků. Zazpívali jsme si, pak následovala kratičká soutěž pro pedagogy a nakonec vyslanec svatého Martina dorazil i s nadílkou. Nebyla bílá, ale zlatá, a zaprášilo se po ní jako odletující čerstvě napadaný sníh od kopyt klusajícího koně.  V obležení byl i fotokoutek, kde se každý mohl nechat zvěčnit a odnést si tak do doby "téměřadventní" malou památku. 

FOTO ZDE

Radost z prodávání výrobků v roce 2019

Radost z prodávání výrobků v roce 2019Sbíráme zkušenosti, učíme se nové věci, zdokonalujeme své sociální dovednosti. Je již tradicí, že pilně pomáháme při provozování obchůdku Integračního centra Zahrada. Velmi vydařeně jsme se v roce 2019 prezentovali na Vyšší odborné škole sociálně právní v Praze 10 při jedné zajímavé odborné konferenci Profesního institutu Jahodovka a také na velikonočních a adventních trzích v Jílovém u Prahy. Děkujeme všem, kteří u nás nakoupí. Ať vám naše zboží přinese radost, stejně jako nám zážitek při setkávání s vámi...

FOTO ZDE

Snídaně s Mikulášem (prosinec 2019)

Snídaně s Mikulášem (prosinec 2019)Jaký by to byl začátek prosince, kdyby se u nás nezastavil svatý Mikuláš... V noci ze 4. na 5. prosince 2019 opět tajně navštívil školu a na ráno nám připravil pořádné překvapení. Setkání s čertem a jeho pekelným kotlíkem a andělská hra na flétnu uvnitř v teple budovy přineslo všem hned po ránu mnoho radosti. 

FOTO ZDE

Předvánoční setkání 2019

Předvánoční setkání 2019Před Vánoci proběhlo tradiční předvánočním setkání dětí, rodičů, sourozenců, zaměstnanců, přátel a příznivců školy a stacionáře u otce Janíka. Zamysleli jsme se, jak prožít blížící se sváteční dny a za poslechu příjemných melodií jsme se opět v interiéru krásného kostela stali svědky jednoho vánočního "skorozázraku"...

FOTO ZDE

Pololetní veselice (30. ledna 2020)

Pololetní veselice (30. ledna 2020)

Slavnostní veselici u příležitosti předávání pololetního vysvědčení pořádal narychlo ustanovený spolek „Je nám to buřt“. Členy tohoto spolku spojuje vášeň a láska k opékání buřtů za jakéhokoliv počasí napříč všemi ročními obdobími a v naší škole má dost podporovatelů z řad žactva i dospěláků.  Při zábavném dopoledním programu si každý třídní učitel vylosoval výherní kupón a pro svou třídu získal hodnotnou cenu – buřtový set. A co s buřty? No přeci opéci! Všichni jsme se sešli venku u ohně a opekli si křupavého buřtíka. To vám tedy bylo ale vypečené vysvědčení.


FOTO ZDE


Dobročinné akce 2020 (jaro 2020)

Dobročinné akce 2020 (jaro 2020)Společně se zapsaným spolkem Navšechnočas a partnerským Integračním centrem Zahrada naši zaměstnanci podpořili během února a března 2020 několik charitativních akcí. Jako první byla aktivní účast několika soutěživých pedagogů v bowlingovém turnaji, skvěle uspořádaném maminkou jedné naší žákyně. Pak přišelo na řadu fotbalové utkání mezi Viktorií Žižkov a Duklou Praha v sezóně Národní ligy Fortuna. Třetí plánovaná akce (koncert v Atriu) se bohužel z důvodu koronavirové pandemie a s ní souvisejícími preventivními opatřeními neuskutečnila. Pokud vše dobře dopadne, uskuteční se v náhradním termínu na podzim.

FOTO Z BOWLINGU ZDE
FOTO ZE ZÁPASU ZDE

Ukončení školního roku 2019/2020 (30. 6. 2020)

Ukončení školního roku 2019/2020 (30. 6. 2020)

Ukončení školního roku 2019/2020 v Zahrádce a Zahradě nebylo tak slavnostní, jako bývá obvykle. Bylo samozřejmě ještě ovlivněno dozvuky doby koronavirové… V září 2019 jsme si dali motto „Přijďte k nám na návštěvu“, což v druhém pololetí z pochopitelných důvodů nešlo splnit tak, jak jsme si původně představovali. Nakonec se ale v jistém slova smyslu zrealizovat podařilo, byť v obráceném modu – místo návštěv rodičů k nám do školního provozu jsme vstupovali do domácností našich žáků my, a to prostřednictvím telefonátů s dětmi i rodiči, zasíláním a sledováním videí s písničkami, krátkými motivačními nahrávkami všeho druhu, zkrátka formou distanční výuky v míře, která je pro naše žáky alespoň trochu dostupná. Při předávání vysvědčení 30. června 2020 jsme se samozřejmě opět loučili s nejstaršími žáky, kteří odcházejí do jiných zařízení a přejeme jim i nám všem zdravé a pohodové prázdniny.

FOTO ZDE


Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
English
ZŠ Zahrádka

Created by © 2014 -2024 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy