VÝLET NA HRAD OKOŘ 3. 10. 2014

Na hradě Okoři tentokrát Bílá paní nešla tak brzy spát, protože jsme se jí moc zalíbili. Nechala i šerifa v podhradí dovádět samotného a uvolila se nám vydat poklad, který tam v dávných dobách zanechali jezuité. Je to však již dáma v letech a potrpí si na způsoby – nebylo to tedy zadarmo. K pokladu bylo třeba získat pět klíčů, jen tak se mohla truhlice otevřít. Martin, Honzík, Áďa, Fíďa i Dorka jsou opravdu velcí šikulové. Netrvalo dlouho a klíče byly brzy pohromadě, stejně jako samotný poklad – ten děti zvládly hravě najít. Dorotka pak všem rozdala sladké tajemství uvnitř.

Středověký ráz našemu výletu dodal nádherný kůň, a tak se naše fotografie staly až kýčovitými. J

Na konci našeho výletu – jak jinak – jsme hladoví a sešlí zapadli do krčmy jako hrad, abychom si zase mohli začít notovat… „Na Okoř je cesta jako žádná ze sta…“

Marjánka