Jméno:
Heslo:

Ročník 2015/2016

Zahájení nového školního roku 2015/2016

Zahájení nového školního roku 2015/2016

7. září 2015 Zahájení školního roku 2015/2016

Pozor, pozor! Přes prázdniny byl během rekonstrukce kotelny v suterénu objektu Integračního centra Zahrada objeven poklad. Byly to prý vzácné perly a všelijaké jiné drahocenné předměty. V letošním školním roce to bude tím pádem dost napínavé, poněvadž část pokladu bohužel chybí a podezřelí jsou všude mezi námi. A navíc jsme vlivem (snad jedné jediné) dešťové přeháňky pravděpodobně přišli o všechny stopy.

Takže- soustředit se, nastražit uši, zaostřit zrak, pátrání začíná! Ještě že na to nejsme sami, pomoci nám přišli nejlepší světoví detektivové. Poznali jste je? Všetečná slečna Marplová, decentní Hercules Poirot, sám velký Colombo, krásná komisařka Makepeaceová, akční a veselá Abby z námořní vyšetřovací služby, své zástupce poslali i Adrian Monk a detektiv Maigret. (Poznámka na vysvětlení: Jakákoliv podoba známých detektivních tváří s našimi třídními učiteli je čistě náhodná.) Jejich tým je tvořen našimi milými žáky, kteří se budou na pátrání po pokladu aktivně podílet.

Při krájení „detektivního“ dortu, na malé občerstvení a na schůzku rodičů s vedením školy a stacionáře už zase svítilo slunce. Všichni si přejeme, ať následujících deset měsíců přinese co nejvíce radosti a úspěchů.

FOTO ZDE...


Zažít město jinak

Zažít město jinak
Sobotní odpoledne 19. 9. 2015 se neslo v duchu Zažít město jinak před kinem 
 
Aerem.

Cílem bylo potkat a poznat své sousedy z celého Žižkova, což se 
 
podařilo ve všech směrech. A my jej zažívaly a poznávaly s výrobky a 
 
fotografiemi našich dětí.

Máme velkou radost z reakcí lidí, hlavně maminek, 
 
které se za námi chtějí se svými dětmi přijít podívat, pobýt na zahradě a strávit 
 
u nás hezké chvilky.

FOTO ZDE

Den železnic

Den železnic

Vážení cestující,

Vítám vás ve vlaku IC číslo 76 směr : Praha Vršovice…… až Benešov u Prahy.

Ve vlaku je zařazen i jídelní vůz, bohužel je bez obsluhy a hlavně bez zásob. Pokud však máte vlastní zásoby, tak jste v něm srdečně vítáni a dejte si to, co jste si přinesli.

Ve vlaku je zakázáno chodit na toalety ve stanicích, neboť když pak vlak ze stanice odjede, naskýtá se čekajícím cestujícím nepěkná podívaná na šrapnely ležící mezi kolejemi.

Dále je zakázáno vyskakovat a seskakovat do rozjetého vlaku, vyskakovat si na pana průvodčího, také je zakázáno štípat pana průvodčího, naopak průvodčí je oprávněn štípnout vám lístek. Zakázáno je i cokoliv štípnout svému spolucestujícímu. Dovoleno ve vlaku není ani štípat dříví. Nebojte se, uhlí je na naší lokomotivě dost.

Také si ve vlaku nesmíte zapálit. Pouze topič na lokomotivě si může zapálit, lépe řečeno musí zapálit kotel kvůli páře.

Prosím nevyklánějte se z oken, jinak budete špinaví od sazí, že vás nepozná ani vlastní manželka, matka, sestřička, babička atd.

Ve vlaku je dovoleno spát. Jedině v tomto případě se tedy může řezat dříví.

Dále je dovoleno mluvit, zpívat, meditovat, dívat se z okna, učit se, prohlížet si knihy, časopisy, dvd atd. Také můžete nadávat, pardon- nedávat pozor na cestu, žvýkat žvýkačku (pozor však na hlasitou bublinu, buďte prosím ohleduplní k ostatním spolucestujícím). Dále je dovoleno svléknout si bundu, svetr, mikinu... no a tím by mohl seznam dovolených věcí skončit.

Hlavně však prosím nezdržujte vlakový personál. Železnice je založena na pořádku a pravidelných přesných odjezdech.

Takže už to nebudu zdržovat a můžeme odjet. Přejeme vám příjemnou cestu!

-píská se odjezd!!!

14. 10. 2015

Tento skvělý proslov si pro nás pro všechny připravil kolega Robert a díky němu jsme prožili zajímavý den.


Setkání rodičů a přátel Rett Community v Zahrádce

Fyzioterapie dívek s Rettovým syndromem je stále živé a diskutované téma. Při setkání v pátek 20. listopadu 2015 jsme měli my i naši hosté příležitost poslechnout si přednášku fyzioterapeutky ...
Více informací

Mikuláš

Mikuláš
Snídaně s Mikulášem 4. 12. 2015
 
Hned při ranním příchodu do školy nás čekalo ve vstupní hale překvapení. Protože svatý Mikuláš má 
 
každoročně před svým svátkem mnoho práce a nestihne ke všem dětem přijít osobně, nechal nám na 
 
školním schodišti malé chutné dárečky. Svým andělům dal pokyn, aby očistili lehkým peříčkem naši 
 
duši, naši mysl i naše tělo…  A aby tradice byla úplná, potěšil nás svou přítomností i malý čtyřrohý 
 
čertíček. Takové hezké přivítání se snídaní od Mikuláše by se nám líbilo třeba i častěji! Škoda, že je to 
 
jen jednou za rok.

Adventní trhy Jílové u Prahy

Adventní trhy Jílové u Prahy

S našimi výrobky jsme 28. 11. 2015 tradičně zavítali do muzea v Jílovém u Prahy na adventní trhy. Byl to moc fajn den a opět jsme potěšili spoustu lidí a mnoho lidí potěšilo nás, protože se k nám rádi vrací! A my se rádi vracíme do Jílového.


FOTO ZDE

Vánoční tvoření

Vánoční tvoření

Ve čtvrtek 26. 11. 2015 se uskutečnilo naše tradiční vánoční setkání a tvoření. Paní Šimková, maminka naší Klárky, přinesla zázrak zvaný keramická hlína, ze kterého po chvilce vznikaly krásné zvonečky, rybičky, svícínky, andílci a další. Šikovní byli všichni…naši žáčci, jejich sourozenci, další děti, maminky i dva tatínkové. Děkuji všem, bylo to moc milé.  

Tak zase příště…


FOTO ZDE


Vánoční setkání v kostele

Vánoční setkání v kostele

Letos jsme se sešli v předvánočním čase netradičně v kostele Nejsvětější Trojice ve Spálené ulici. Prostředí chrámu se nám velmi líbilo. Kolegyně Kateřina, Míša a Jana zajistily krásný hudební doprovod a slovem nás povzbudil místní kněz Jan Kočerha. Bylo milé sejít se zase po čase nejen s dětmi, ale i s maminkami, tatínky, sourozenci, přáteli, kolegy…

V závěru akce se na nás sesypalo něžné překvapení odněkud shora… Přejeme všem radostné prožití nadcházejících svátečních dní a ať vás okouzlí ještě alespoň jeden malý zázrak do konce roku.

FOTO ZDE

16. 12. 2015


Světlo mého života

Světlo mého životaje název výstavy fotografií, které vytvořili pacienti dětské onkologie Fakultní nemocnice Motol. Vernisáž výstavy proběhla 20. ledna 2016, a to v prostorách ředitelství FNM. Součástí vernisáže je i tradiční „rituál světla“; pro tuto příležitost jsme s našimi žáky vyrobili sadu svícínků, které si návštěvníci vernisáže mohli po obřadu odnést s sebou domů. Výstavu je možné navštívit do 12. února 2016.

POZVÁNKA

Předávání vysvědčení

Předávání vysvědčeníPololetí nám uběhlo jako voda a čas zhodnocení naší pololetní činnosti přišel velmi rychle. Zkontrolovat všechny detektivy a jejich týmy přišel státní návladní. Pročetl si jejich proběhlou pátrací činnost, sejmul otisky prstů a rozhodl se, kdo může ve své činnosti pokračovat i pololetí následující. I když někdo velmi hladce a někdo s oroseným čelem, prošel nakonec každý. Naši půlroční píly jsme nakonec pěkně zajedli a zapili. Doufáme, že se všem velkým i malým detektivům bude v jejich pátrací činnosti dařit i nadále.

31. 1. 2016

FOTO ZDE

MARDIGRAS aneb Masopustní úterý 9. února 2016

MARDIGRAS aneb Masopustní úterý 9. února 2016

Masopust se dá oslavit i zcela netradičně, což jsme 9. února 2016 mohli zažít mnoha smysly.  Sešli jsme se pospolu, bylo veselo, zpívalo se a hrálo, i mlsné jazýčky si přišly na své. Celá oslava byla ve znamení tří barev- fialové, žluté a zelené. 
FOTO ZDE 


Návštěva žáků ZŠ Chelčického

Jsme moc rádi, že jsme v naší škole mohli přivítat žáky 3.tř. ZŠ Chelčického, za kterými chodí náš Míša každou středu na výtvarku a prvouku. Ukázali jsme jim naši školu a společně s Míšou jsme připravili program ve snoezelenu. Společně jsme skákali na trampolíně a krmili naše kozičky, kterým děti donesly různé dobrůtky. Na závěr jsme jim ukázali naší jurtu, kde jsme si společně povídali. Jsme moc rádi, že se Míša každou středu těší a do "velké" školy chodí rád. Děkujeme za návštěvu a těšíme se na další!                             
Třída Dráčků
březen 2016

Tradiční tvoření ze sena

Tradiční tvoření ze sena

Seno, všude samé seno…a když se k tomu přidala nějaká mašle, korálky, zajímavá látka nebo lýko, tak pod vedením milé paní Císařové vznikala sluníčka, myšky, srdíčka i jedna rozesmátá žába. Se stuhami dovedně asistoval náš Davídek a Paulinka se s maminkou podílela na pečení výborné bábovky. Bylo to moc příjemné odpoledne.
duben 2016

FOTO ZDE


Nemyslíme jen na sebe

Nemyslíme jen na sebe

Rozhlédli jsme se o kousek dál za hranice našeho „zahrádkového království“ a zapojili jsme se do dvou dobrých akcí. Na začátku měsíce května proběhla sbírka šatstva, obuvi, hraček, domácích spotřebičů a jiných předmětů pro sociální družstvo Diakonie Broumov. Ve středu 11. května 2016 jsme se pak připojili k místům, kde bylo možné zakoupit si žlutý kvítek a podpořit tak boj s rakovinou. Nakonec není důležité, kolik peněz jsme vybrali, ani kolik balíků si pracovníci Diakonie odvezli. Bylo prima to zrealizovat…  Všem, kteří se jakýmkoliv způsobem aktivně zapojili, ze srdce děkujeme.  


Vernisáž fotek

Vernisáž fotekVe vestibulu naší školy se uskutečnila vernisáž fotek z dobrodružných cest žáka Michala Prchlého.
18. 5. 2016

FOTO ZDE

Šálek čaje s našimi hosty

Šálek čaje s našimi hosty

V úterý 17. května 2016 jsme strávili hodinku a půl ve společnosti pěti mladých lidí, kteří nás navštívili v doprovodu paní Radomily Lorencové. Cílem setkání bylo osvojit si sociální dovednosti v podobných situacích, jako je například „obyčejná“ návštěva. Svým obsahem však bylo naše odpoledne velmi neobyčejné.  Prošli jsme se po zahradě, vypili si dobrý čaj, okusili jsme něco dobrého na zub a pak… někdo si užíval bublinek ve vířivce, jiný se umělecky realizoval při zdobení hrnku či potiskávání látkových tašek. Měli jsme se pospolu moc pěkně. Naší absolventce Báře děkuji za příjemnou společnost. Barunka měla opravdovou radost z drobných pozorností, které dostala, a vyzkoušela si, jaké to je být hostitelkou.

O nácviku sociálních dovedností se více dozvíte na www.socialnidovednosti.cz


Škola v přírodě aneb pobyt u řeky Otavy

Škola v přírodě aneb pobyt u řeky Otavy

Ve dnech 22.  – 29. června 2016 proběhl zotavovací pobyt našich žáčků ve Střelských Hošticích. Červnové dny v krásné přírodě jižních Čech byly plné zážitků, výletů, sportovních výkonů, ale třeba  také lenošení a nabírání sil. Během osmi dnů letošní školy v přírodě nechyběla v týmu legrace a dobrá nálada, za což všem účastníkům ještě jednou děkujeme. 

FOTO ZDE


Předávání vysvědčení 30. 6. 2016

Předávání vysvědčení 30. 6. 2016

Hned druhý den po návratu ze Střelských Hoštic jsme se sešli ve znamení očekávání významné události. V Zahrádce nás opět navštívili slavní detektivové a jeden po druhém zhodnotili uplynulých deset měsíců se svými žáčky. Školní rok většinou vyhodnotili jako úspěšný, ale velmi náročný. Jednomyslně proto vyhlásili odchod na dovolenou, rozdali dětem vysvědčení a zmizeli jakoby nic… Krásné prázdniny vám všem a ať vám žádná záhada neunikne!

FOTO ZDEenglish
Základní škola Zahrádka

Created by © 2014 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy