Cílová destinace: Střelské Hoštice 2018

Jak je již letitou tradicí, rádi se s dětmi vracíme do krásného prostředí jihozápadních Čech za nevšedními zážitky. V letošním roce jsme tuto destinaci navštívili ve dvou turnusech, pokaždé zhruba s polovinou žáků. A že jsme si pobyt na čerstvém vzduchu náležitě užili, poznáte z našich fotografií.

Velikonoční dílna, tentokrát opět perníková (březen 2018)

Velikonoční dílna, tentokrát opět perníková (březen 2018)Poněvadž se velmi těšíme na jarní sváteční dny, uspořádali jsme ve škole další tvořivou dílnu. I když venkovní počasí spíše připomínalo zimní ledové království, svědomitě jsme váleli těsto, vykrajovali perníčkové kraslice, kuřátka, zajíčky, slepice i kohoutky... Voňavé výtvory jsme ještě pečlivě ozdobili bílou polevou (pár kousků jsme přitom ochutnali) a shodli jsme se na tom, že koledníci se mají o Velikonocích na co těšit! Děkujeme za účast všem maminkám i dětem.

Vítejte na Havaji! (březen 2018)

Co by to bylo za cestu kolem světa, když bychom se nevydali na americký kontinent, přesněji pak přímo na Havajské ostrovy. Inspirovali jsme se místními zvyky, řádně jsme se vymódili a pak už jen tancovali a radovali se. Celou akci pro nás tentokráte připravila trojice pracovníků Komunitního centra Sluneční domov z Dolních Počernic, za což velmi srdečně děkujeme.

Mlsáme v cukrárně a fandíme hokeji (únor 2018)

Tým z autistické třídy nám během února nachystal dvě příležitosti setkat se a nějaký čas společně pobýt. Poprvé to bylo při slavnostním otevření cukrárny s pracovním názvem "V úplňku" a podruhé jsme se sešli za účelem sledování jednoho důležitého olympijského hokejového zápasu. Obě akce se velmi vydařily a děkujeme Terce, Marjánce a Gábině za jejich realizaci, dětem i dospělým za účast a flexibilitu.

Rozdávání vysvědčení aneb cesta za polární kruh 31. ledna 2018

Cesta kolem světa není vůbec jednoduchá. V termínu rozdávání vysvědčení za 1. pololetí jsme zrovna překračovali polární kruh, zpívali cestovatelské písně, recitovali tematické zimní básně, soutěžili v nejrůznějších dovednostech a odměnou nám (kromě hezkého slovního hodnocení na vysvědčení) byla moc dobrá horká čokoláda a vynikající polárkový dort!

Perníková dílna prosinec 2017

Vůně medu a koření se nesla celým domem. Byl to krásně strávený čas s dětmi a jejich rodiči. Všichni byli moc šikovní!

Akce ramínko listopad 2017

Jurta se nám změnila v jednu velkou zkušební kabinku. Heslo: „Vyměň si oblečení“… mělo velký úspěch. A šat, který nenašel nového majitele, putoval do FOKUSU.

Návštěva ze Společnosti přátel Mongolska

Návštěva ze Společnosti přátel MongolskaDne 12. 10. 2017 nás v naší jurtě na zahradě školy navštívil pan PhDr. Jiří Šíma, DrSc. se svou mongolskou manželkou. Bylo to moc milé setkání plné zajímavých informací. Pan Šíma jako sinolog, mongolista a bývalý velvyslanec v Mongolsku hovořil o zvycích, tradicích a běžném životě v této zemi.

Přinesl nám ukázat knihy o Mongolsku, ale také například mongolskou hru Šagai, kterou si hrají děti už odpradávna - kostičky z kopýtek koz a ovcí. Je to pytlík s kotníkovými kostmi zvířat. Jeho žena nám ukazovala, že se různě skládají, hází se s nimi a určuje se podle nich i budoucnost. Kdyby to někoho zajímalo více, našla jsem odkaz na bakalářskou práci, která se tím zabývá :-) ZDE.

Ke konci přednášky nám paní Šímová přinesla vlastnoručně uvařený mongolský slaný čaj s mlékem a máslem.

Moc děkujeme za občerstvující zážitek!

Začátek cesty kolem světa ve školním roce 2017/2018

Školní rok 2017/2018 jsme začali pěkně zvesela. Vlastně jsme se vydali na dlouhou cestu kolem světa. Bude to putování plné dobrodružství, o tom není žádných pochyb! Každá třída putuje jinak, zkrátka svým oblíbeným způsobem. Máme tu námořníky, vzduchoplavce, běžce, turisty i plavecký oddíl. Držte nám palce, ať cesta utíká podle plánu a ať nás při cestování čekají jen samé radostné zážitky. V červnu na shledanou!

FOTO třída Běla