Jméno:
Heslo:

Akce

Zahradní slavnost - Frajeři na laně 2019

Zahradní slavnost - Frajeři na laně 2019V horkém letním odpoledni jsme si přátelsky popovídali v Kavárně v úplňku, zhlédli jsme napínavé představení s názvem Zvířátka a loupežníci a hlavně jsme se opět svezli nad hladinou zvlněného velrybího jezírka, a to ve směru od borovice k jabloni a poté zase zpět. Prohlédněte si naši fotogalerii, uvidíte, jak veselo tu bylo. A největší poděkování samozřejmě míří Filipovi a Martinovi za radost z jízdy...

FOTO ZDE

Čarodějnický oheň 30. dubna 2019

Čarodějnický oheň 30. dubna 2019Poslední dubnový den je příležitostí zapálit čarodějnický oheň a opéct si špekáčky. Počasí se umoudřilo a udělalo se krásně. Pro většinu z nás to byly "ty první sezónní" a chutnaly nám znamenitě! 

FOTO ZDE

Velikonoční tvořivá dílna (duben 2019)

Velikonoční tvořivá dílna (duben 2019)

Všichni se rádi scházíme a něco spolu vytváříme, jako třeba... originální barevné květináče se zápichy, hlínou, osením... (a velikonoční zajda může přihopkat). Bylo to moc prima.

Odpoledne nás paní Šimková opět něco nového naučila... květinové brože z ovčího rouna a barevné čelenky do vlasů z triček, které už nepotřebujeme… Skvělý nápad.

Děkujeme moc za účast, za organizaci a za nové nápady. 

FOTO ZDE


Jak jsme oslavili cenu APLAUS (8. dubna 2019)

Jak jsme oslavili cenu APLAUS (8. dubna 2019)Připravujeme pro vás článek o tom, jak jsme se sešli a slavili...

FOTO ZDE

Vydařený masopust únor 2019

Vydařený masopust  únor 2019

JÉMINE, DOMINE, MASOPUST POMINE, JÉMINE, DOMINE, MASOPUST PRYČ!
… tato slova známé písničky zněla naší školou a na chodbě byl k vidění zajímavý průvod. Děti i dospělí totiž společně slavili masopust. Masky byly tradiční i veselé, vtipné a některé i ručně vyrobené. Zazpívali jsme si, provětrali všechny možné i nemožné hudební nástroje, zatančili s (ledním) medvědem, ochutnali jsme pár masopustních specialit a hlavně jsme se skvěle pobavili. Děkujeme za organizaci i za účast!

FOTO ZDE


Pololetní vysvědčení 31. 1. 2019… srdeční záležitost…

Pololetní vysvědčení 31. 1. 2019… srdeční záležitost…

Na začátku školního roku jsme si dali předsevzetí, že následujících deset měsíců budeme myslet na svá srdce. Slib úspěšně plníme!

Dokonce na naše slavnostní předávání pololetního vysvědčení přijel vyhlášený tým kardiochirurgů (samozřejmě jsme to byli my, třídní učitelé v převleku ). Všem žákům a žákyním jsme sdělili výsledky pololetní práce a předali pomyslná srdce našich tříd. Akce byla konaná pod záštitou věhlasné MUDr., PUDr. Dagmar Rosecké. Lékařské konsilium bylo úžasné, a pokud máte chuť a čas, podívejte se na celou naši VĚDECKOU PREZENTACI

další FOTO ZDE.


Předvánoční setkání 2018

Předvánoční setkání 2018

Uplynulo sotva pár dní od setkání s dobrotivým andělem a s rohatým čertem a už je tu předvánoční setkání v kostele Nejsvětější Trojice v centru Prahy. Prostředí chrámu i promluva pana faráře Janíka nás dokonale vtáhly do atmosféry nadcházejících svátečných dnů. Společně s rodiči žáků, sourozenci, našimi praktikanty a dalšími přáteli jsme se opravdově zamysleli nad podstatou Vánoc a dokonce jsme dostali i zaručený recept na štěstí. Všem děkujeme za účast a přejeme vám i vašim blízkým pokojné vánoční svátky a krásný nový rok 2019.

FOTO ZDE 


Snídaně s Mikulášem 2018

Snídaně s Mikulášem 2018

Opět po roce nás během jedné prosincové noci navštívil svatý Mikuláš a pro všechny děti nechal sladkou nadílku. Než ji ale děti od anděla ráno dostaly, musely při vstupu do školy zvládnout setkání s čertem, strážcem pekelného ohníčku. Čert byl tradičně shovívavý, ba přímo vlídný, takže do pekla se po rozednění zase vracel zcela sám :-)FOTO ZDE


Bramborová Barbora prosinec 2018

Bramborová Barbora prosinec 2018Sláva svaté Barborce, dá nám dárky v komůrce.

FOTO ZDE

Ramínko v jurtě listopad 2018

Ramínko v jurtě listopad 2018Pro malé, velké, od všeho trochu...každý si něco pěkného na ramínku našel a odnesl.

FOTO ZDE

Bramboriáda listopad 2018

Bramboriáda listopad 2018

Tento den byl ve znamení brambor a zemědělské techniky. Věřte, nevěřte, na zahradu nám na celé dopoledne zaparkoval traktor, pamětníky potěší, že to byl traktor Zetor, srdeční záležitost z dětství mnohých z nás.  Byla to událost velmi nevšední, na samotný stroj i na pana traktoristu se sesypaly davy zájemců, každý si chtěl traktor prohlédnout zblízka, odvážnější si i sedli na místo řidiče, zvídavé děti brzy našly dokonce tlačítko na troubení… Sportovně založení žáci si mohli za asistence svých učitelů zaběhat bramborový slalom či vyzkoušet hod bramborou do koše. Na závěr akce jsme se posilnili… čím jiným, než bramborami na loupačku. Díky! 

FOTO ZDE


Drakiáda 3. října 2018

Drakiáda 3. října 2018

HALÓ HALÓ, HOLKY KLUCI,
PARUKÁŘKOU LETÍ DRACI...

Tuto výzvu jsme si nenechali ujít a vyrazili směr park Parukářka s vlastnoručně vyrobenými draky na akci s názvem Drakiáda 2018. Před cestou jsme se posilnili pečenými jablíčky a bramborami. Počasí se umoudřilo, vysvitlo sluníčko a vítr nám pěkně pomáhal dostat draky do výšky. Všichni jsme si podzimní dopoledne na čerstvém vzduchu užili, děti i dospělí.

FOTO ZDE


Začátek školního roku 2018/2019 aneb ...bude to srdeční záležitost

Začátek školního roku 2018/2019 aneb ...bude to srdeční záležitost

Vítejte v novém školním roce 2018/2019! Následujících deset měsíců, které spolu strávíme, se budeme snažit myslet na své srdce. Kdo je šťastný a veselý, má velkou šanci být i zdravý. Dostali jsme za úkol všímat si skutečností, které nás těší, které nám dělají radost, snažit se být k sobě navzájem srdeční, umět druhému poděkovat nebo ho za něco konkrétního pochválit…  Bude to zkrátka taková srdeční záležitost. Cítíme, že spoustu věcí, které se společně chystáme dělat, budou pěkně od srdce. Milé děti, milí dospělí, můžete se těšit! A proč je na dortu nápis Děkujeme? Stále máme štěstí, že potkáváme lidi, kteří naši školu a stacionář podporují, a to materiálně i finančně. Takže ještě jednou co nejsrdečnější díky!

FOTO ZDE


Návrat z cesty kolem světa 29. 6. 2018

Návrat z cesty kolem světa 29. 6. 2018

Věřte, nevěřte, nikdo se na cestě kolem světa neztratil a všichni jsme dorazili zpátky do školy. Sice unavení, ale plní zážitků a dojmů z neobyčejných setkání. Sešli jsme se na sluncem zalité terase a poslechli jsme si krátké, ale zajímavé zprávy z cest jednotlivých třídních skupinek. Pak už se jen slavilo a rozdávalo vysvědčení. Všude dobře, doma nejlíp, pěkné prázdniny vám všem!


Integrace naruby 2018

Integrace naruby 2018

Míša chodil celý rok jednou týdně na návštěvu do sousední Základní školy Chelčického, kde se učil s ostatními dětmi. Moc se mu tam líbilo, a tak pozval na oplátku děti na návštěvu k nám do Zahrádky. A tak nás děti přišly navštívit v dubnu, v květnu i v červnu. Seznámily se s prostory naší školy. Vyzkoušely si svoje smysly zrakové, sluchové, hmatové, čichové i chuťové.  Také se dorozumívávaly pomocí alternativní a augmentativní komunikace. A nakonec se učily odpočívat dle konceptu bazální stimulace. Byla to krásná a inspirativní setkání.

FOTO ZDE


Frajeři na laně 31. 5. 2018

Frajeři na laně 31. 5. 2018

S blížícím se koncem školního roku jsme se sešli na zahradě, abychom prostřednictvím charitativního běhu Run and help podpořili Konto Bariéry, společně netradičně výtvarničili, smlsli si na něčem dobrém a hlavně dopřáli našim nejmenším nevšední adrenalinový zážitek. Jak vidíte z fotogalerie, jednalo se o lanové aktivity, především pak o atraktivní svezení se nad velrybím jezírkem. Počáteční pohupování a pak samotná jízda vyvolala na tvářích malých odvážlivců většinou neskrývaný údiv a potom téměř vždy nefalšovanou radost. Však se někteří dožadovali i několikanásobného opakování! Za nevšední zážitek vděčíme dvěma mužům do nepohody – panu Filipovi a panu Martinovi, za muzicírování pak panu Honzovi. Velké poděkování patří samozřejmě všem dětem, sourozencům, rodičům, kolegům ze školy, ze stacionáře i ze Slunečního domova, přátelům i hostům, že i v parném letním odpoledni podali vynikající sportovní výkony a pro Konto Bariéry nakonec vyběhali pěknou částku 1.854 Kč. Velké díky všem, akce Frajeři na laně se zkrátka vydařila ve všech směrech!

FOTO ZDE


Star Dance, aneb když hvězdy jinak tančí! (květen 2018)

Star Dance, aneb když hvězdy jinak tančí!  (květen 2018)

Star Dance, aneb když hvězdy jinak tančí… A my jsme opravdu hvězdy a jinak jsme tančili. Dech beroucí street dance, čertovská polka, hříšný tanec, tajemné panteří kroky a Pampalini s indiánskými rytmy s podporou skvělých moderátorů Marka Hřebena a Terezy Kuličkové rozvášnily davy v sále v Paláci Akropolis. Na festivalu Integrace Slunce jsme vystupovali v pátek 18. května 2018.

 

FOTO ZDE


Cílová destinace: Střelské Hoštice 2018

Cílová destinace: Střelské Hoštice 2018

Jak je již letitou tradicí, rádi se s dětmi vracíme do krásného prostředí jihozápadních Čech za nevšedními zážitky. V letošním roce jsme tuto destinaci navštívili ve dvou turnusech, pokaždé zhruba s polovinou žáků. A že jsme si pobyt na čerstvém vzduchu náležitě užili, poznáte z našich fotografií.

Z DUBNA FOTO ZDE
Z ČERVNA FOTO ZDE


Velikonoční dílna, tentokrát opět perníková (březen 2018)

Velikonoční dílna, tentokrát opět perníková (březen 2018)Poněvadž se velmi těšíme na jarní sváteční dny, uspořádali jsme ve škole další tvořivou dílnu. I když venkovní počasí spíše připomínalo zimní ledové království, svědomitě jsme váleli těsto, vykrajovali perníčkové kraslice, kuřátka, zajíčky, slepice i kohoutky... Voňavé výtvory jsme ještě pečlivě ozdobili bílou polevou (pár kousků jsme přitom ochutnali) a shodli jsme se na tom, že koledníci se mají o Velikonocích na co těšit! Děkujeme za účast všem maminkám i dětem.  

FOTO ZDE

Vítejte na Havaji! (březen 2018)

Vítejte na Havaji! (březen 2018)

Co by to bylo za cestu kolem světa, když bychom se nevydali na americký kontinent, přesněji pak přímo na Havajské ostrovy. Inspirovali jsme se místními zvyky, řádně jsme se vymódili a pak už jen tancovali a radovali se. Celou akci pro nás tentokráte připravila trojice pracovníků Komunitního centra Sluneční domov z Dolních Počernic, za což velmi srdečně děkujeme.

FOTO ZDE 


Mlsáme v cukrárně a fandíme hokeji (únor 2018)

Mlsáme v cukrárně a fandíme hokeji (únor 2018)

Tým z autistické třídy nám během února nachystal dvě příležitosti setkat se a nějaký čas společně pobýt. Poprvé to bylo při slavnostním otevření cukrárny s pracovním názvem "V úplňku" a podruhé jsme se sešli za účelem sledování jednoho důležitého olympijského hokejového zápasu. Obě akce se velmi vydařily a děkujeme Terce, Marjánce a Gábině za jejich realizaci, dětem i dospělým za účast a flexibilitu.

FOTO ZDE


Rozdávání vysvědčení aneb cesta za polární kruh 31. ledna 2018

Rozdávání vysvědčení aneb cesta za polární kruh 31. ledna 2018

Cesta kolem světa není vůbec jednoduchá. V termínu rozdávání vysvědčení za 1. pololetí jsme zrovna překračovali polární kruh, zpívali cestovatelské písně, recitovali tematické zimní básně, soutěžili v nejrůznějších dovednostech a odměnou nám (kromě hezkého slovního hodnocení na vysvědčení) byla moc dobrá horká čokoláda a vynikající polárkový dort!

FOTO ZDE


Perníková dílna prosinec 2017

Perníková dílna prosinec 2017

Vůně medu a koření se nesla celým domem. Byl to krásně strávený čas s dětmi a jejich rodiči. Všichni byli moc šikovní! 

FOTO ZDE


Akce ramínko listopad 2017

Akce ramínko listopad 2017

Jurta se nám změnila v jednu velkou zkušební kabinku. Heslo: „Vyměň si oblečení“… mělo velký úspěch. A šat, který nenašel nového majitele, putoval do FOKUSU.

FOTO ZDE


Návštěva ze Společnosti přátel Mongolska

Návštěva ze Společnosti přátel MongolskaDne 12. 10. 2017 nás v naší jurtě na zahradě školy navštívil pan PhDr. Jiří Šíma, DrSc. se svou mongolskou manželkou. Bylo to moc milé setkání plné zajímavých informací. Pan Šíma jako sinolog, mongolista a bývalý velvyslanec v Mongolsku hovořil o zvycích, tradicích a běžném životě v této zemi.

Přinesl nám ukázat knihy o Mongolsku, ale také například mongolskou hru Šagai, kterou si hrají děti už odpradávna - kostičky z kopýtek koz a ovcí. Je to pytlík s kotníkovými kostmi zvířat. Jeho žena nám ukazovala, že se různě skládají, hází se s nimi a určuje se podle nich i budoucnost. Kdyby to někoho zajímalo více, našla jsem odkaz na bakalářskou práci, která se tím zabývá :-) ZDE.

Ke konci přednášky nám paní Šímová přinesla vlastnoručně uvařený mongolský slaný čaj s mlékem a máslem.

Moc děkujeme za občerstvující zážitek!

Začátek cesty kolem světa ve školním roce 2017/2018

Začátek cesty kolem světa ve školním roce 2017/2018

Školní rok 2017/2018 jsme začali pěkně zvesela. Vlastně jsme se vydali na dlouhou cestu kolem světa. Bude to putování plné dobrodružství, o tom není žádných pochyb! Každá třída putuje jinak, zkrátka svým oblíbeným způsobem. Máme tu námořníky, vzduchoplavce, běžce, turisty i plavecký oddíl. Držte nám palce, ať cesta utíká podle plánu a ať nás při cestování čekají jen samé radostné zážitky. V červnu na shledanou!

FOTO ZDE

FOTO třída Bělaenglish
Základní škola Zahrádka

Created by © 2014 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy