logotyp
6 - (9)

Mgr. Tereza Šafránková, třída s PAS

Mgr. Tereza Šafránková, třída s PAS

Základní škola Zahrádka má jednu třídu pro děti s poruchami autistického spektra. Vzhledem k tomu, že škola vzdělává žáky s kombinovaným postižením, děti v této třídě mají kromě poruch autistického spektra i další přidružené vady, například mentální, smyslové či tělesné.

Školní rok 2023/2024

Školní rok 2023/2024

Vítáme vás! Každý rok máme pro žáky nachystané zajímavé projektové téma, které nás od září do června provází. A v tomto školním roce tomu nebude jinak. Rozhodli jsme se, že letos budeme cestovat po světě… tedy jenom virtuálně. Ústředním tématem se stává „Cesta“. Naši cestovatelé Erik, Vláďa, Julinka, Robin, Dorka a Miriam budou při výtvarné výchově malovat moře, světadíly, státy, vlajky a památky. S kavárnou V Úplňku budeme péct a vařit pokrmy mezinárodní i české kuchyně. V rámci pokojových a výukových aktivit budeme poznávat a studovat a prohlížet atlasy, cestopisy, průvodce a fotky z různých koutů světa. V průběhu roku si společně vytvoříme velkou nástěnnou mapu světa. Takže:  „Vzhůru na palubu, dálky volají…“


Školní rok 2022/2023

Školní rok 2022/2023

Začínáme v novém školním roce ve sluneční sestavě – Dorka, Robin, Miriam, Julinka a dvě nová zářící sluníčka Adam a Eriček. V loňském roce dokončili školní docházku Filip a Péťa.

Ke konci školní docházky se pomalu blíží slunce naše jasné Dorka, proto chceme prožít tento hřejivý rok ve znamení aktivit, které má ráda. Budeme si užívat, protože Dorka je milovnice dobrého jídla, pohody a dobré nálady!

Pro tento rok jsme si stanovili hlavní projektové téma SLUNCE a tak doufáme, že budeme celý školní rok jenom zářit.

Školní rok 2021/2022

Školní rok 2021/2022

Třídní učitelka Maruška uvádí svůj AUTI TÝM do nového školního roku.

Ať je rok plný radosti, zdraví, naděje, podpory, přátelství, tance a dobré nálady…

 

Do nového školního roku vplouvá auti parta ve složení námořníků: Filip, Dorka, Robin, naše nová slečna Miriam a benjamínek Julinka.

Kapitánskou flotilu řídí: třídní učitelka Maruška, pokojový vedoucí Terezka, Gábina, David a asistentka pedagoga Karolína

EDIT prosinec 2021
P.S. Kormidlo třídní učitelky přebírá od Marušky Terezka.


Školní rok 2020/2021

Školní rok 2020/2021

Do naší školní party s radostí vítáme milou, malou, usměvavou prvňačku Julinku.

Julinko, nechť je ti tu s námi dobře.

Pro naši nejstarší žačku Adélu je tento školní rok poslední, a tak bude školní rok nejen takový „rozlučkový“, ale též inspirovaný tematickým filmem, který má ve svém názvu právě jméno Adéla. A shodou okolností náš kolega David je vášnivým pěstitelem hmyzožravých květin! Napadlo nás tedy ve třídě zřídit speciálně upravené akvárium na hmyzožravé květiny. Budeme se o ně starat a žáci si na konci roku květiny odnesou na památku domů. Naše Adéla moc ráda tráví čas venku a má ráda kostely, kaple, chrámy apod. Budeme tedy na její přání navštěvovat a poznávat místní a různé pražské kostely a další zajímavá procházková místa. Tyto místa spolu s fotografiemi budeme zaznamenávat do zážitkového deníku, ve kterém navážeme na poznávací místa loňského školního roku. Snad Adélce její přání do sytosti naplníme.

Na závěr tedy použijeme právě větu z filmu Adéla ještě nevečeřela, kde detektiv Nick Carter říká: „Exkurze po památkách…Prosím…Tak jdeme exkurírovat “.


Školní rok 2019/2020

Milí přátelé,

naše jedinečná parta pro vás na tento školní rok nachystala speciální nabídku: „POĎ SI…ŽIŽKOVEM…“

Pojď si… s námi projít tajemný a kouzelný Žižkov. Můžete se těšit na zajímavé reportáže z našich cest, kterými Vás provedou naši zkušení průvodci, naši žáci.

 Vydejte se třeba s průvodkyní Dorkou na Žižkovskou věž!

Nebo vás průvodkyně Adéla zavede do žižkovských obchodů a během pár minut vám naplní nákupní košík hříšnými křupavými dobrotami!

Náš gastro průvodce Filip vám vybere ideální žižkovskou restauraci s tím nejlepším poledním menu!

Strong man průvodce Robin Vás provede žižkovskými parky a tunely!

 Nejen u pátečních cukrářských dýchánků v naší KAVÁRNĚ V ÚPLŇKU se na Vás těší tým Marie, Terezie, Gábina a David.

 POĎ SI… s námi užít školní rok!

FOTO ZDE


Školní rok 2018/2019

Školní rok 2018/2019

Od září máme nové pedagogické posily – Davida a Zdeňka. Pánové, ať se vám u nás líbí! Dlouholetý kolega Honza si naložil na kolečko zahradnické náčiní a nabyté dovednosti a odjel obohacovat jiný pokoj. Honzo, děkujeme!
A naši milí "studenti"? Ti zůstali ve stejném složení, se stejnou energií, hravostí, vášní, zájmem a chutí učit se všemu novému. Opět budeme společně tvořit cukrářské výrobky v rámci naší Cukrárny v úplňku. Rozšíříme náš zájem o třídění odpadu v projektu „Recyklohraní“ o sběr použitých baterií. Pokud se k nám chcete připojit, neváhejte a baterie všeho druhu nám noste!

FOTO AUTI TŘÍDA ŠKOLNÍ ROK 2018/2019

Vítězové ceny APLAUS 2019

Jaro je tu…

Letem světem prvním pololetím….

Projekt Recyklohraní aneb ukliďme si svět

Projekt kavárna


2014/2015 Mgr. Marie Širůčková

Naši milí žáci, rodiče, čtenáři…

tak nám začal nový školní rok. Paní učitelka Marjánka ho zahájila 1. září ze sedla svého červeného bicyklu.

Vám všem, ale především našim žákům, přejeme do celého roku spoustu energie, dobré nálady a mnoho nejen školních zážitků!

 

                       Na společnou a zcela jistě parádní jízdu školním rokem se těší 

                                          vaši učitelé Marjánka, Tereza, Honza

Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
English
ZŠ Zahrádka

Created by © 2014 -2024 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy