Putování vánočními vůněmi

Návštěvníci vánočního pochození, pobývání i pobíhání v ZŠ Zahrádka a IC Zahrada si mohli odpočinout, pobavit se a snad se i potěšit v několika zastaveních. U vchodu je vítali slavnostně ustrojení muži (Jirka Karas a Honza Kovář) a půvabné ženy (Jana Hykešová a Veronika Kočerhová), vánoční punč a svařené víno sladce vonělo. Všichni dostali mapku, v které byla označena zastavení, a co je tam čeká. Byl tu například živý Betlém a soutěž Hravý dotek Vánoc. Přivítala je také improvizovaná čajovna s ochutnávkou exotických čajů. Byla tu výstava betlémů, které sesbírali a zapůjčili kolegové nebo rodiče dětí. Mohli si také vyrobit kouzelná „sněžítka“ nebo namalovat perníčky či zvědět ve věštírně, co vás čeká a nemine (nebo mine).

Všechno nakonec skončilo na zahradě u stromečku, který byl ozářen nevšedními svíčkami v papírových sáčcích. U stromečku každý dostal svatozář, kterou si dal na hlavu, a tiše mohl vyslovit své přání. Svatozáře jsme si měnili mezi sebou (alespoň 5x), aby se přání vyplnilo. Nakonec děti i dospělí dostali dárky, které možná udělaly radost. Bylo to kouzelné, poetické odpoledne…

Jana Trojánková

19.12.2013