1. místo pro ZŠ Zahrádka

22. března 2013 pořádal UNICEF charitativní akci v rámci Světového dne vody, kterou chtěl upozornit na problém s nedostatkem čisté vody a sanitace ve světě. Součástí programu byla také „Soutěž o nejkrásnější kadibudku“, do které se přihlásila i naše třída (třída pro žáky s poruchami autistického spektra).

Každý třídní kolektiv dostal papírovou maketu latríny a úkolem bylo ji co nejkrásněji vyzdobit. Na Ovocný trh, kde akce probíhala, jsme tedy dorazili vyzbrojeni výrobky a ozdobami, které jsme si předem připravili na hodinách výtvarné výchovy. Zima byla tuhá a krutá natolik, že nám všechny lepící prostředky zmrzly dříve, než se stačily přilepit ke kadibudce. Nenechali jsme se však odradit od usilovného snažení a nakonec nás zachránila prostá, ale vysoce účinná, obyčejná izolepa.

Velkým a příjemným překvapením pro nás byl pozdější telefonát z UNICEFU, kdy nám bylo sděleno, že jsme tuto soutěž vyhráli! Kromě veselých zážitků a času kreativního tvoření jsme tak získali pro naši školu zdarma čistící a úklidové prostředky na dobu tří měsíců.

V nabídce e-shopu na www.unicef.cz si můžete naši či jiné kadibudky symbolicky „pronajímat“ a podpořit tak dobrou věc.

Marjánka a Terezka a celý výtvarný tým naší třídy

22.03.2013