Víte, že...?

Při přípravě zahradní slavnosti v červnu 2017 a při oslavách 20. výročí založení naší školy jsme měli chuť ohlédnout se v čase minulém a zrekapitulovat jevy současné. Zveme vás nahlédnout k nám "pod pokličku". Přečtěte si následující řádky… možná se dozvíte něco, co jste dosud netušili.

Víte, že za dobu existence školy a stacionáře jsme se starali celkem o 50 děvčat a 62 chlapců?

Víte, že naše kolegyně Míša učí v tomto zařízení již 25 let?

Víte, že když jsme v plném počtu, je nás v budově téměř 80?

Víte, že naší zahradou prošlo od roku 2005 již pět koz? Jejich jména:  Rozalína, Hermína, Albert, Matylda a Johanka.

Víte, že za celý rok se v naší prádelně vypere téměř tisíc praček?

Víte, že z naší budovy  vede tajná podzemní chodba až do protiatomového krytu pod vrchem Svatého Kříže na Parukářce?

Víte, že naší nejoblíbenější letní destinací je areál školy v přírodě ve Střelských Hošticích se službami ve stylu all-inclusive?

Víte, že nejaromatičtější strom  v zahradě je jedlý kaštan, který skýtá stín ohrádce pro kozy?

Víte, že se touto budovou každý den rozléhá zpěv za doprovodu šesti kytar, jednoho piana a řady Orffových nástrojů?

Víte, že zdejší pedagog zvedne každé dítě až sedmdesátkrát týdně?

Víte, že autorem dřevěné plastiky anděla, který k nám přiletěl počátkem roku 2008, je moravský sochař Jan Naš z Hněvotína u Olomouce?

Víte, že naše kamerunské kozičky nemají horní přední zuby a z tohoto důvodu jsou vhodné k dětem?

Víte, že finanční dar na nákup nového rehabilitačního elektrického chodníku jsme dostali v loňském roce až z NATO z Bruselu?

Víte, že váha všech zaměstnanců školy a stacionáře je srovnatelná s hmotností jednoho dospělého sloního samce?

Víte, že jeden osel může mít na svědomí 280 telefonních hovorů na služebnu policie? Po minulé zahradní slavnosti zůstal přes noc na zahradě živý osel. Hýkal celou noc a na Žižkově se tenkrát nikdo nevyspal.

Víte, že nejdelší cyklistický výlet podnikl kolega Pavel, který na svém kole projel  Irán, Pákistán a dojel až do jižní Indie?

Víte, že na zahradě je pět trpaslíků a šestý hlídá v domě? Víte, že téměř z každého zdejšího ředitele se časem stane trpaslík?