Projektový den Vánoční příběh 8. 12. 2020

Dne 8. 12. 2020 probíhal v naší škole Projektový den, který byl tematicky zaměřen na vánoční neboli biblický příběh o narození Ježíška a na celé nastávající sváteční období. Na návštěvu  k nám zavítali herci Divadla Studna, se kterými jsme si dopoledne povídali o události, kterou nám přišli zahrát. Žáci také měli možnost prohlédnout si loutky, rekvizity a kostýmy herců. Společně jsme si k tomu s dětmi uvařili čaj, který jsme okořenili vánočním kořením, takže na pokoji to velmi příjemně vonělo. Poté se konalo venku na zahradě divadelní představení, jmenovalo se "Vánoční hra aneb Vánočka". Představení bylo doprovázeno vánočními koledami. Po představení jsme ve třídě ještě vytvářeli vánoční přání s motivy betlému. Šlo o koláž, děti stříhaly, lepily a také jsme využili různá koření, takže přání i vonělo. Spolužáci z ostatních tříd mohli divadelní vystoupení sledovat prostřednictvím iPadu,   poněvadž bylo přenášeno online.