Míša
2 - (5)
Míša "Výřečný"

Mgr. Veronika Kočerhová

Jsme třída a rehabilitační pokoj pro osm dětí s těžkým kombinovaným postižením. Setkáváme se tady nejenom my tři pedagogové, ale i další kolegové ze ZŠ Zahrádka (speciální pedagog, muzikoterapeut) a IC Zahrada (ergoterapeut a fyzioterapeut). Činnosti probíhají individuálně a skupinově; ve třídě, na pokoji, v tělocvičně, dále v ateliérech jako je snoezelen, bazální stimulace s harmonizačním lůžkem, ve zrakové třídě, na canisterapii, ve vířivce a následně v relaxační místnosti. Když nám počasí dovolí, trávíme čas na terase, na zahradě, jezdíme na hipoterapii, chodíme na procházky a vyrážíme na vícedenní výlety.

Školní rok 2023/2024

Nazdárek... a je tu zase začátek. Zkušení žáci naší třídy -  Emička, Adélka, Adrianka, Violka, Paulinka,  David a  Viktorek se  svými pedagogy  - Vlaďkou, Veronikou, Milenou, Michalem a Jakubem  vykročili do nového školního roku s úsměvem. Věří, že jim úsměv vydrží po celý školní rok. Zpestří si ho oblíbeným aktivitami – zpíváním, učením, malováním, muzikoterapií, pohybovým cvičením a bazální stimulací. A na závěr roku je čeká škola v přírodě. Takže s úsměvem do toho.

Školní rok 2022/2023

Ahoj, jsme zase ve škole.  Zkušení žáci naší třídy - Paulinka, Emička, Adélka , Adrianka, David  a Viktorek v září přivítali novou spolužačku Violku. Učitelský tým se nezměnil. Těšíme se , že tímto školním rokem proletíme všichni ve zdraví, v radosti a s nadšením. K tomu nám pomůžou naše aktivity – zpívání, učení, povídání, muzikoterapie, malovaní, vaření, trochu dopravní výchovy, cvičení a basální stimulace.  Takže hurá do toho.

Školní rok 2021/2022

Tak je to tady, zase jsme se sešli. Z loňské party zůstali  Paulinka, Emička, Adélka a David. A zároveň nám přibili dva nový žáci. Již sedmačka Adrianka a prvňáček Viktorek. Dospělého osazenstva zůstal Michal, Veronika K., Milena a muzikoterapeutka Vlaďka. Náš tým posílila nová asistentka Veronika F.

V tomto školním roce se budeme učit, budeme zpívat , tančit, malovat, vařit, cvičit, relaxovat a také se houpat na nové houpačce.

A naše letošní přání….   - Co nejvíce radostných pohoupání.

VIDEO OD NÁS

Školní rok 2020/2021

Rozhodli jsme se, že si chceme tento školní rok (a čas být spolu) pořádně užít a prožít.   A víme proč... netušíme, co nám další den přinese.  Dny plynou a přinášejí mnoho změn, příjemných i těch méně příjemných.  A to vše k našemu životu patří. Pro někoho je tento školní rok rokem posledním, pro někoho zase naopak prvním. Pro nás pro všechny je především rokem s dobrými kamarády... A těmi jsou letos holčičky Adélka, Paulinka a Emička a mladí páni David, Martin a Michal. Z dospěláků jsou to Ludmila, Veronika, Michal a nově se k nám připojila muzikoterapeutka Vladislava a asistentka Milena. Zvířecími kamarády jsou stále ptáčkové a fenka Trnka.

Školní rok 2019/2020

Přijďte, pojďte, přiběhněte... prostě hurá k nám. U nás je to moc fajn.

V originálně zařízeném pokoji na vás čeká dobrá nálada, dobrá srdce, dobrá káva, dobrá myšlenka, dobrá židle i pohovka, dobrá oděvní ponožková souhra, dobrá duševní podpora... u nás je dobře. A doufáme, že nám bude dobře celý rok.

Těmi všedobrými malými bytostmi jsou Adélka, Paulinka, Kačenka, Michal, Martin a David. A těmi velkými Ludmila, Veronika, Barbora, Michal a Zdeněk.

A těmi úplně nejmenšími jsou ptáčkové a štěněčí slečna Border „čurbes“ colie Trnka.

Školní rok 2018/2019

Srdeční záležitost….to je motto letošního školního roku. A my jsme se rozhodli, že budeme dělat vše, co je našemu srdci blízké. A moc se na to těšíme, protože srdce máme veliká.

Začínáme v nové sestavě. Lenka s Katkou šly sbírat další zkušenosti do sousedních tříd a pokojů a s nimi odešel i Štěpánek. Ale zároveň k nám přišel nový žák David a paní učitelka Veronika a Barbora.

Letos se ...