Od nás k vám - Listopad

Občerstveni krátkými podzimními prázdninami a nádherným počasím, vstupujeme do dalšího období. První dva měsíce školy uběhly překotně: zvládli jsme setkání s rodiči, vytvoření individuálních plánů a rozjezd školních programů. Máme radost z toho, že si u nás dobře zvykají naši prvňáčci - Amálka, Paulínka, Dorotka. Učitelé se střídají s fyzioterapeuty, ergoterapeutkami (nově také s Růženkou a jejím pejskem) a s pedagogy ICZ v péči a vzdělávání o naše děti. Celý proces do sebe zapadá, každý ví, kde má právě být, takže všechno „klape"- jezdí se na koně, přicházejí k nám canisterapeutičtí pejskové, jezdí se do solné jeskyně. Děti mají kromě toho pestrý program ve snoezelenu, muzikoterapii, tělocvičně nebo vířivce a ve svých pokojích při zpívání a výtvarné výchově. Mezitím se setkáváme s kolegy z jiných zařízení (zařízení v Psárech, návštěva kolegů z SPC Štíbrova), s našimi externími odborníky i sami mezi sebou. Několik z nás se účastnilo konference o vzácných onemocněních v Motole. Těšíme se na klidnou každodenní a nerušenou práci a pohodu.

Mirka Tupá