Centrum zrakových vad

V únoru t.r. jsme měli vzácnou příležitost přivítat mezi sebou PaedDr. Markétu Skalickou, zrakovou terapeutku s mnohaletou zkušeností ve svém oboru. Její informace, vyšetření našich žáků s fundovaným a srozumitelným popisem doporučených cvičení jsou pro práci s našimi žáky nepostradatelné. Vřele vám doporučujeme návštěvu Centra zrakových vad (je to nízký pavilon v areálu Fakultní nemocnice Motol, V Úvalu 84, 150 00 Praha 5). Nejprve je třeba se objednat (pro velký zájem asi 2 měsíce dopředu) na tel. čísle 224 432 772 (kartotéka) k MUDr. Filipu Beránkovi a následně ke zrakové terapeutce Markétě Skalické.
Oba zmínění odborníci mají letitou zkušenost s dětmi s kombinovanými vadami a poskytují cenné informace pro praxi.
Dále doporučuji následující odkazy:

www.sons.cz

zahraniční kontakty.
www.precision-vision.com  (Finsko)
www.aph.org  (USA – výroba pomůcek, vydavatelství)

Mirka Tupá