Březen 2012

Blíží se jaro. Přivítali jsme kůzlátka Bertíka a jeho sestřičku.

Rodiče a pedagogové se učili používat chytré pomůcky na přemísťování klienta z místa na místo, např. z vozíku na postel atp. Zajímavou a velmi přínosnou přednášku s ukázkami měl Petr Hohe, zaměstnanec Meyry.

Do ICZ nastoupila nová ergoterapeutka Sabina, tentokrát na plný úvazek.

Dva naši žáci se pod vedením pana učitele Jana Rotha pravidelně účastní výuky v běžné škole, resp. v běžných školách – v ZŠ Na Pražačce a v ZŠ Na Chmelnici. Pro žáky Michala V.a Michala P. je to dobrá zkušenost. Dík patří všem zúčastněným, především učitelům.

Žáci Terezka K. a Martin B. zazpívali a zahráli s panem učitelem B.Ratajem dětem na oddělení neurologie v Thomayerově fakultní nemocnici.

V obchůdku si můžete koupit pěkné výrobky: tašky, trička, nádobí a květináče, které pod vedením paní učitelky Lídy Holuškové vyrábějí s podporou svých učitelů naši žáci (i naopak).

Do ICZ i školy pravidelně přicházejí studenti a jiní dobrovolníci na výpomoc. V případě zájmu o dobrovolnou práci, která má mnoho forem, kontaktujte ICZ. (Mgr. Magda Tomášková)

Pokud máte nejasnosti, nebo hledáte informaci, řešení situace v sociální oblasti, můžete se obrátit na sociální pracovníky ICZ Mgr. K.Žižku nebo Mgr. Pavlu Pospíšilovou.

Nabízíme publikaci kolektivu autorů o Rettově syndromu. Můžete si ji koupit v ředitelně školy za 85,-Kč, nebo požádat o její zaslání (110,- Kč vč.poštovného) na info@zszahradka.cz

Mirka Tupá